Galeria Ptaki galeriewszystkie galerie ~TomLight

Aby dodać komentarz lub ocenić zdjęcie musisz się zalogować.
2013-02-24 18:52
Dziękuję Tomaszu za wyjaśnienia. To dobrze, że Ty masz tego świadomość.
Inni - mogą nie mieć, a wstawianie takich pięknych, zresztą, zdjęć - zachęca do naśladownictwa. I tego bym unikała ... Ale to już Twój wybór :))
2013-02-23 21:31
Hanno zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. W tym przypadku "chwyt" polega na tym, że to gniazdo zostało założone przez Kwiczoły na gałęzi drzewa stojącego przy dość ruchliwej (mówię tu o ruchu pieszych) drodze w parku miejskim. Gdzie rodzice nic nie robili sobie z obecności ludzi którzy na ogół bezwiednie przechadzali się mając metr nad głową gniazdo pełne pisklaków. Na zdjęciu tego nie widać a były trzy. Zapewniam Cię że pisklaki wyrosły na dorodne ptaszory i po nauce latania, której zresztą byłem też świadkiem szczęśliwie opuściły gniazdo rodzinne. Kwiczoły są dosyć odważnymi ptakami i nie bardzo przejmują się obecnością człowieka. Z drugiej strony jestem świadomym zagrożeń na jakie ptaki są narażone poprzez obecność człowieka to też posiadam odpowiedni sprzęt pozwalający fotografować je z daleka co zresztą widać na większości moich zdjęć.
2013-02-23 21:08
Nie należy robić zdjęć ptaków w gniazdach, zwłaszcza w pierwszych dniach po ich wylęgnięciu się. Można wystraszyć rodziców i porzucą lęg, lub ominą jakąś fazę karmienia lub nawet dwie. A wtedy, jeden lub wszystkie maluchy na tyle osłabną, że następnej dawki pokarmu nie zdołają już przyjąć i mogą zginąć :((( Prawdziwy miłośnik ptaków i fotograf przyrody nie zbliża się do gniazd z pisklętami, nie niepokoi rodziny w tym czasie, lepiej poczekać aż podrosną i nabiorą masy, zyskają upierzenie i będą na tyle samodzielne, że wyjdą z gniazda i przysiądą na gałęzi.
Rozumiem, że sytuacja niezwykła, maleństwa słodkie i zdjęcie chce się mieć, ale ... ja proszę, żeby nie robić zdjęć w tym czasie. Proszę w imieniu i dla dobra ptaków :))) i na podstawie tej wiedzy, którą otrzymałam od przyrodników i ornitologów.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
wspaniałe 2013-02-22 22:34
Sympatyczna fotka, małe żarłoki
wspaniałe 2013-02-22 09:05
Super ujęcie:)